Blog

Meyhaneler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meyhaneler kimi zaman dertli insanların tek başına oturarak acılarını hafifletmeye çalıştıkları, kimi zaman ise dostların birlikte eğlenmek için bulundukları mekanlardır. Ama her ne sebeple olsun mutlaka meyhanelerde eski günler hatırlanır, anılardan konuşulur. İşte herkesin ilgisini çeken meyhane ortamı hakkında bilinmesi gereken beş nokta…

1. Meyhaneler Müdavim Yerleridir

Meyhaneye rastgele gelen insan sayısı çok azdır. Meyhaneler pek çok zaman tanınmış bir müşteri kitlesine sahip olan ve bu müşteri kitlesi çok az değişkenlik gösteren müdavim mekanlarıdır. Özetle sebepsiz yere yemek yenmesi için kullanılan mekanlar arasında meyhaneler hiçbir zaman bulunmaz.

2. Mezelerin Kalitesi Meyhane İçin Olmazsa Olmazdır

Meyhanelerde pek çok zaman ana yemek yenmez. Bunun sebebi mezelerin tüm yemeklerin yerini tutacak kadar kaliteli ve lezzetli olmasıdır. Hele ki mezenin yanında hoş bir içki bulunuyor ise ana yemek akıllara bile gelmez. Ne de olsa lezzetli bir haydariye veya Arnavut ciğerine kimse hayır diyemeyecektir.

3. Meyhaneden Çıkarken Mekan Sahibinin Eli Sıkılır

Meyhaneler samimiyetin ve dost meclisinin mekanıdır. Bu sebeple hem karşılama hem de uğurlama her zaman için içten olmalıdır. Mekanın sahibi müdavimlerini kapıda karşılar ve genelde aynı şekilde uğurlar.

4. Meyhanede Herkesin Bir Hikayesi Vardır

Meyhanelerde garsonlardan müşterilere kadar herkesin kendine has anlatacağı bir şeyler vardır. Bunun sebebi biraz da alkolün etkisi sonucu zihnin derinliklerinde kalmış şeylerin gün yüzüne çıkması arzusudur.

5. Fasıl Bir Meyhanenin Tadına Tat Katar

Meyhane dendiği zaman akla ilk olarak rakı gelecektir. Haliyle rakının yanında en iyi gidecek olan hafif müziklerdir. Çoğu zaman geleneksel çalgılar ile çalıp söyleyen fasıl ekibi bir meyhane ortamının tadına varılması için olmazsa olmaz unsurdur.

Bu gönderiyi paylaş


× Bize WhatsApp'tan ulaşın